Grupa  młodzieżowa „Ladies Room”  zaczęła formować się w maju 2014 r., a w jej skład wchodzi 7 dziewcząt.  Premierowy występ grupy odbył się 13.12.2014r. na deskach sali teatralnej GCK w Otyniu. Młodzież przedstawiła wówczas nieco uwspółcześniony spektakl pt. „Kopciuszek”. Akcja została przeniesiona na polską wieś, a konkretnie do Otynia. Zatem nie jest to zwykłe odwzorowanie baśni braci Grimm. Zamożny rolnik szuka żony  i w tym celu organizuje biesiadę w stodole, spraszając do siebie wszystkie panny z całej gminy następującymi słowami: „Zgodnie z ojców obyczajem, jak świat światem staje, zapraszam wszystkie panny, niech przybędą w towarzystwie swej mamy na libację nad libacjami!”

Kolejne przedstawienie jakie zostało przygotowane przez grupę, to współczesna wersja „Czerwonego Kapturka”. „Wolimy opowiadać współczesne czasy, więc współczesna będzie babcia, Kapturek i otyńskie lasy. W osadzie Borki, za łysym polem, mieszkała babcia, co narzekała wciąż na swą dolę…” Czerwony Kapturek w roli fanki Justina Biebera, a babcia… urządza swoje imieniny podając gościom ziółka niewiadomego pochodzenia.

 „Pierwsza Gwiazdka” – spektakl, w którym aktorzy amatorzy przedstawiają w sposób żartobliwy współczesną wersję wieczerzy wigilijnej polskiej rodziny. Jak zwykle są w nim poruszone bieżące wydarzenia z kraju i ze świata. Nie brakuje również tradycyjnych elementów związanych z obrzędami Bożego Narodzenia.
„Widzimy, kiedy widzimy” –  autorski spektakl grupy teatralnej z GCK w Otyniu o przeciwdziałaniu nałogom. Przedstawienie pokazuje kim staje się osoba uzależniona. Każdy z nas ma jedno życie oraz wolną wolę i to od nas zależy jaką drogę wybierzemy. W obliczu nałogu stajemy się się marionetkami, którymi steruje potrzeba zażycia środka odurzającego. Młodzież opowiada nie tylko historię osób, które biorą, ale również dają – czyli jak wygląda życie dilera. Podsumowaniem całości jest słynny w sieci utwór Karoliny Czarneckiej – „Hera, koka, hasz”. Spektakl skierowany jest do młodzieży i dorosłych, by dostrzegli niebezpieczeństwo związane z różnego rodzaju używkami, bo stare chińskie przysłowie mówi: „Widzimy, kiedy widzimy” i tylko wtedy możemy ochronić siebie oraz swoich bliskich.
„Co w gminie piszczy?” – program kabaretowy grupy LR, a w nim m.in.: wieśniacy z wizytą u wróżki Symiry, strawa dna redaktora, literacka interpretacja pieśni biesiadnych z najnowszej płyty „Jarzębinek”, pokaz mody, wiadomości z gminy oraz występ „sławnych gwiazd” polskiej sceny muzycznej. 

 

 Warsztaty odbywają się w każdy czwartek o godz. 17:00.

na plakatr

10858491_589233884556777_4282529857030283857_n

Grupa dziecięca „Złota Ryba” – zajęcia odbywają się w środy  o godz. 16:00

Grupa ma na swoim koncie już następujące przedstawienia:
„Ptasie przedstawienie”
„Czerwony Kapturek”
„Dziewczynka z zapałkami”
„Zielona Wyspa Banana”

dziewczynka z zapałkami

 10402586_545392685607564_2295255931758741580_n

Zajęcia dla wszystkich grup są bezpłatne.