;

24.10.2017 r. w sali kameralnej Gminnego Centrum Kultury odbyło się spotkanie dla dzieci z Publicznego Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi w Otyniu, które było zorganizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną.

Spotkanie miało na celu zaprezentowanie dzieciom zbioru bajek znajdujących się w GBP w Otyniu, a przede wszystkim zachęcenie do stałego czytelnictwa. Młodzi uczestnicy spotkania wysłuchali z uwagą bajki pt. „Malwinka i drabinka”, poznali bajki pachnące czekoladą i truskawkami, nauczyli się wierszyka „Kotek Psotek” oraz zapoznali się z baśnią pt. „Calineczka” – pochodzącej z magicznej kolekcji bajek. Dołączone do kolekcji czytające pióro umożliwia dziecku nie tylko samodzielne prześledzenie treści bajki, ale również pozwala na świetną zabawę w poszukiwaniu ukrytych „pod obrazkami” dźwięków. W każdej z książek można znaleźć piosenkę graną na różnych instrumentach. Za pomocą Magicznego Pióra dziecko może według zamieszczonej instrukcji zagrać melodię i zaśpiewać piosenkę. Podczas wizyty, nasi mali goście zaprezentowali również piosenkę i wierszyki, których nauczyli się w przedszkolu.

Gorąco zachęcamy do wypożyczania bajek w GBP w Otyniu, gdyż taka lektura jest najlepszą inwestycją w przyszłość dziecka. Zwłaszcza w dobie komputera i telewizji. Nie zapominajmy o tym, że czytając dziecku książkę, dajemy mu największy dar – swój czas, wyłączną uwagę, pełne zaangażowanie, nasz entuzjazm dla czytania, a przede wszystkim miłość.