;

8 maja przypada Dzień Bibliotekarza. Z tej okazji na zaproszenie GBP przybyła do Otynia Magdalena Ludwiczak – autorka powieści o ludziach, uczuciach i o relacjach, które gubimy pędząc przez życie (nie wiadomo w jakim kierunku), laureatka nagrody Pięciu Wspaniałych w kategorii KULTURA. Pani Magdalena od dzieciństwa mieszka w Międzychodzie. Ukończyła liceum plastyczne w Poznaniu i studia wyższe na kierunku logistyka produkcji. Fascynuje się fotografią, rysunkiem i sztuką. Kochapodróże i spotkania z naturą, którą to uwiecznia na fotografiach. Zawzięcie czyta książki, które dają jej natchnienie do pisania własnych. Debiutowała w 2015 r. powieścią „Cztery Rubiny”, której inspiracją były autentyczne losy jej przeszłych pokoleń. W 2016 r. na rynek trafiła błyskotliwa „Dziewczyna z zaułka”, na początku 2017r. sensacyjna „Tajemnica błękitnej alkowy” z mistrzowsko splecionymi wątkami. Nieco później w ręce czytelników oddała opowieść „Tęskniąc w obie strony” oraz „Ten z naprzeciwka”. Książki M. Ludwiczak są jak ona sama: „przesycone ciekawością świata, otwartością na innych, a jednocześnie kryjące rozmaite tajemnice. Postacie ożywają na kartach powieści, kreując świat zarówno bliski nam, jak też bardzo filmowy…” (I. Igel, producent filmowy). Autorka opowiedziała przybyłym słuchaczom o swojej biografii, o tym co ją inspiruje i o swoich sukcesach. Otwarcie odpowiadała również na zadawane jej pytania, przez co spotkanie przebiegało w klimacie swobodnej rozmowy. Zachęcamy Państwa do wypożyczania książek z GBP w Otyniu, w której zbiorach można znaleźć również najnowsze powieści ww. autorki.

Wszystkim bibliotekarzom życzymy samych szczęśliwych chwil w życiu osobistym oraz satysfakcji i radości z wykonywanej pracy. Dziękujemy za spełnianie zaszczytnej misji upowszechniania czytelnictwa i kultury słowa.