;

Działający już od dwóch lat Klub Komedii, powstał głównie w celu rozśmieszania i bawienia ludzi. Wiadomo, że w kupie raźniej, więc połączyliśmy siły i zaczęliśmy działać. Nie chcieliśmy jednak, zamykać się w tylko jednej formie rozbawiania, dlatego zajmujemy się szeroko pojętą komedią (kabaret, stand-up, improwizacja) wywodzącą się wprost z Zielonogórskiego Zagłębia Kabaretowego.

Improwizacja kabaretowa, którą się zajmujemy to krótkie gry przypominające tradycyjne skecze kabaretowe z tą różnicą, że są tworzone na żywo, na scenie, przy użyciu propozycji publiczności. Dzięki temu widzowie biorą czynny udział w spektaklu, co jest gwarantem dobrej zabawy.

Gramy również tzw. długie formy, które są o wiele bardziej wymagające (coś w stylu fabularnej ciągłości filmu czy musicalu) lecz tak samo zabawnie 🙂

Elementy stand up comedy, które wykorzystujemy, są formą skierowaną raczej do widza dorosłego. Jest to komediowa forma artystyczna w postaci monologu przed publicznością. W przeciwieństwie do kabaretu, stand-up opiera się bardziej na charyzmie wykonawcy oraz kontakcie z publicznością niż na dopracowaniu każdego szczegółu scenicznego. Przez unikalność każdego z nas, poruszane tematy oraz żarty w nich zawarte są zupełnie różne.

Jako samodzielna grupa jesteśmy w stanie zapewnić co najmniej półtorej godziny rozrywki, zarówno podczas występu improwizacyjnego jak i stand up. Do tej pory daliśmy kilkaset występów, dla przeróżnej publiczności. Zdarzało nam się bywać w lokalnej telewizji oraz zapraszać do występów ciekawych gości – związanych z kabaretem, aktorów jak i osoby nie związane ze sceną.

Najważniejsze jest to, że kochamy naszą pracę i to, że ludzie – dzięki naszym występom – mogą, choć na chwilę, oderwać się od spraw życia codziennego.

Dlatego zapraszamy serdecznie na występy nasze, ale nie tylko! Bądźcie czujni jak agent 007 i wyłapujcie imprezy artystyczne w swoim mieście. Kabarety, zespoły muzyczne, czy tak jak my, grupy improwizacyjne czekają na Was!

Klub Komedii are:

Piotrek ‘Spychu’ Spychała

W Klubie Komedii siedzi przy instrumencie klawiszowym. Dumny mąż i tata, dość słusznej postury (ale nie jak Lesiu), fan zespołu Queen, muzyk w zespole Żarówki (kabaret Neo-Nówka), współtworzy projekt z piosenką literacką i okołokabaretową Ryczytal Paraliryczny.

Wojciech Leśniowski aka Lesiu

Były student Uniwersytetu Zielonogórskiego – Animacja Kultury, który skończył… po II roku. Człowiek lubiący jeść ale cały czas walczący z tym. Na scenie to ten obły. Standuper, realizator dźwięku w Kabarecie Zalotka i najważniejsze IMPROWIZATOR

Paweł Kaszkowiak

W Klubie Komedii zajmuje dumne stanowisko człowieka z twarzą do góry nogami. Na UZecie skończył Filozofię, Pedagogikę i ZIP – odpowiednio, po roku, po pierwszym semestrze i po tygodniu… Na co dzień barman, standuper, czasami lektor i aktor, głównie improwizator.

Grzegorz Kowalczuk

Człowiek wielu zainteresowań i talentów. Charakteryzuje się nienachalnym podrywem jak i równie nienachalnymi rezultatami. Na scenie pojawił się podobno pod wpływem zakładu. Do dziś nie wiadomo czy wygrał.

Znajdź nas na: FB/KlubKomedii

                        Instagram/klubkomedii